admin

09 novembra 2017

4 komentáre

Home Masáže

Dornova metóda a Breussova masáž – účinná metóda pri bolestiach chrbtice a kĺbov

Dornova metóda a Breussova masáž – účinná metóda pri bolestiach chrbtice a kĺbov

Aj Vám sa už stalo, že Vás seklo v záhrade alebo pri bežných činnostiach ?  Nie ste jediný.  Zažil to aj Diter Dorn, zakladateľ dornovej  metódy, ktorý si prácou na záhrade zablokoval chrbticu. Vyhľadal najbližšieho naprávača.  Bol ním  miestny kováč na statku. Jednoduchou manipuláciou mu napravil chrbát.  Pána Dorna to tak zaujalo, že sa tomu začal venovať hlbšie a zistil, že rod kováčov si tieto techniky predáva z generácie na generáciu a úspešne tým liečia svoje široké okolie. Tak boli objavené základné techniky tejto metódy a začal ju zdokonalovať. Časom bola táto metóda obohatená o ďalšie poznatky z oblasti fyzioterapie.Dnes je Dornova metóda a Breussova masáž účinná metóda pri bolestiach chrbtice a kĺbov

Čo je to Dornova metóda a Breussova masáž?

Dornova metóda– jedná sa o manuálnu terapiu, ktorá sa používa pri bolestiach chrbtice a kĺbov a pri rôznych poruchách spojených so zlým držaním tela. Pomocou Dornovej metódy sa posunuté medzistavcové platničky a kĺby jemným tlakom palca alebo celej ruky uvádzajú do správnej polohy. Dornova metóda je druh jemnej manuálnej terapie, rešpektuje prah bolesti, nepoužíva prudké pohyby ako chiropraxia. Robí sa dynamicky za aktívnej pomoci klienta čiže prirodzeným voľným pohybom človeka. Úspechom terapie je spolupráca klienta s terapeutom.

Dornovu metódu sa teda liečia príčiny. Ak je príčina odstránená, miznú aj príznaky. Pacient tak má možnosť znovu sa dostať do svojho stredu – prirodzenou cestou. Rýchlosť, akou sa prejavia výsledky po aplikácii Dornovej metódy, je u každého klienta individuálna. K úľave a zlepšeniu zdravotného stavu môže dôjsť už po dvoch terapiách.

 

 

Keďže veľká časť pohybových problémov má psychickú príčinu, je Dornova metóda často obohatená aj o rôzne energetické terapie a masáže. Najčastejšie je to bankovanie a Breussova masáž.

Breussova masáž, ktorá pochádza od Rudolfa Breussa ( ruského liečiteľa ). Breussovou masážou chrbtice sa stavce odďaľujú od seba, aby platnička mala dostatok miesta. Ide teda o jemnú  energetickú masáž akupresurných bodov a chrbtice, ktorá uvoľňuje tlak na platničky, uvoľňuje napäté svaly i šľachy. Pri masáži okrem iného dochádza aj k odstráneniu hlboko uložených psychických blokád. K masáži sa používa ľubovníkový olej, ktorý regeneruje a vyživuje platničky.

Breussova masáž účinne pôsobí na:

 • uvoľnenie a regeneráciu medzistavcových platničiek
 • vyrovnanie celkovej statiky organizmu
 • zmiernenie svalového napätia
 • vyrovnanie postavenia chrbta
 • uvoľnenie psychických, fyzických i energetických blokov
 • slúži ako prevencia pri ochoreniach chrbtice

Tak čo vravíte na tieto terapeutické techniky? Podeľte sa s nami o svoje skúsenosti cez komentár.

Breussovu masáž si môžete skúsiť a aj naučiť sa na kurze v SanRajs academy. Viac v zozname kurzov.

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook
Napíšte nám Email
Google+
https://sanrajs.sk/dornova-metoda-a-breussova-masaz-ucinna-metoda-pri-bolestiach-chrbtice-klbov/
Twitter
Pinterest
LinkedIn

4 komentáre

 • Lenka píše:

  Dobrý deň chcela by som sa informovať kolko stojí kurz ďakujem

  • admin píše:

   Dobrý deň, kurz stojí 129 eur a trvá 2 dni. V cene je osvedčenie, skriptá a malé občerstvenie.

 • Iveta píše:

  Dá sa to za taký krátky čas naučiť?

  • admin píše:

   Dobrý deň, áno 2 dni sú štandartná doba výučby. kde zvládnete všetky základy do praxe. Kurz je však určený len pre masérov, prípadne iných zdrav pracovníkov a terapeutov.Kurz vedie fyzioterapeutka p. Ing. Bc. Jana Petrisková. Viac informácií nájdete v zozname kurzov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *