admin

27 januára 2019

2 komentáre

Home Masážne pomôcky Nezaradené

Naturopatka o chromopunktúre a jej využití

Naturopatka o chromopunktúre a jej využití

Zaujímate sa o chromopunktúru? Chceli by ste ňou pomôcť sebe či svojim klientom?  Chcete vedieť aké má využitie? Naturopatka Eva Gugliucciello Vám odpovedala na najčastejšie otázky ohľadom chromopunktúry.

Chromopunktúra je pomerne nová metóda v našich končinách. Čo si môžeme pod ňou predstaviť?

Chromopunktúra je naturálna harmonizačná technika, ktorú vynašiel nemecký naturopat Peter Mandel začiatkom 70tych rokov a ktorá spája poznatky chromoterapie a čínskej akupunktúry. Dala by sa definovať aj ako “svetelná akupunktúra”, pri ktorej sa jednotlivé akupunktúrne body/zóny presvecujú farebným svetlom, nepoužívajú sa teda ihly. Je to úplne jemná, elegantná, bezbolestná technika, ktorú obľubujú všetky vekove kategórie, vrátane detí.

kurz chromopunktura

Fyzická hmota (naše tkaniva, organy…) sú jednotkou spektra, v ktorom každá skupina buniek kmitá na určitej frekvencii, ktorá je vyjadrená jednou zo 7 farieb spektra. Každý organ ma svoju špecifickú farbu (napr. peceň – žltú) a rezonančne s ňou vibruje. Pri presvecovaní jednotlivých bodov dochádza k určitej endokrinnej reakcii, informácia v podobe narušenej vibrácie sa dostáva do centrálneho nervového systému a na základe rezonancie je zaslaná už opravená tam, kde vznikol blok alebo problém. Tým je postihnutému miestu vrátená jeho pôvodná vibračná schopnosť.

Ako ste sa dostali ku chromopunktúre ?

Ku chromopunkture som sa dostala pri štúdiu naturopatie v Taliansku približne pred 8 rokmi. Hneď mi prirástla k srdcu. Začala som ju s nadšením praktizovať a prehlbovať si znalosti v tejto oblasti nielen na iných miestach krajiny, ale aj mimo Talianska. Snažila som sa dostať čo najbližšie ku zdroju.

chromopunktúra

V čom vidíte zmysel tejto metódy?

Zmysel tejto metódy vidím v tom, že dôkaze vyriešiť akýkoľvek problém, zaoberá sa nielen symptómom ale aj jeho príčinou, ktorú vie “neverbálne” a “diplomaticky” odstrániť.

Uvediem príklad: Akákoľvek nerovnováha v tele môže byť zharmonizovaná pôsobením farby, ktorou daný systém/orgán/tkanivo vibruje. Napr. ak peceň dostávala patologickú informáciu, teraz vďaka terapeutickému použitiu farby dostáva informáciu harmónie a zdravia.Znovu zdravá peceň nám tak aj umožni vyriešiť metafyzicky problém – a to spracovanie hnevu, ktoré nenastáva racionálnym uvedomovaním si, ale ktoré prebieha na úrovni podvedomia, tam, kde je sídlo nášho ducha. Jedna sa tak o neverbálnu holografickú terapiu. Farba teda vytvára určitý rezonančný mechanizmus s pacientom, umožňuje mu uvedomiť si niečo, čo on už pozná a čo je uložené v jeho podvedomí, tým ho dostáva do kontaktu s kvantovým poľom.

 Je táto metóda bezpečná?

Samozrejme, táto metóda je absolútne bezpečná. Človeku nedodáva a nespôsobuje nič nové, čo by mu mohlo uškodiť, jednoducho harmonizuje jeho narušený energeticky systém.

Pre koho je terapia chromopunktúrou určená?

chrompunktúraTato metóda je určená, ako som už vyššie uviedla, pre všetky vekové kategórie a hlavne pre tých, ktorí sa cítia byť vystresovaní, utrápení, nespokojní a oslabení. Pre ľudí, ktorých sprevádza strach a obavy alebo ktorí zažili nejaké traumy, pre ľudí trpiacich akýmikoľvek zápalovými procesmi sprevádzanými bolesťami až po všetky degeneratívne ochorenia.

 Jedná sa o alternatívnu terapiu alebo už má aj vedecké podklady?

Chromopunktúra vychádza výhradne z vedeckých podkladov a výskumov, všetko je fyzicky opodstatnené. Stačí si pripomenúť Nobelovu cenu pridelenú N. Finsenovi (r.1903), ktorý objavil, že slnečné svetlo dôkaze liečiť kožnú tuberkulózu, alebo Einsteinova teória o svetle (Nobelova cena za fyziku v r.1922). Podobne aj nemecky fyzik F.A.Popp so svojou teóriou o bio fotónoch tvrdí, že pravé fotóny sú základným mechanizmom nelokálneho prenosu informácii medzi bunkami. Tvrdí, že svetlo a fotóny zabezpečujú komunikáciu medzi bunkami, regulujú rast a regeneráciu buniek a kontrolujú všetky biochemické procesy. Podobne aj ďalší experti ako David Bohmi, Pribram, Rollier, Gleditsch, Goethe….prispeli svojimi vedeckými objavmi a podkladmi.

 Kto môže túto terapiu vykonávať?

Chromopunktúra je určená pre všetkých tých, ktorí sa chcú priblížiť k alternatívnemu spôsobu liečenia, pre tých, ktorí nereagujú alebo zle reagujú na alopatickú liečbu ale i pre ľudí, ktorí by ju radi využili na domáce použitie. Nemá žiadne obmedzenia.

Ako dlho trvá terapia a ako dlho sa zvykne aplikovať ?

Terapia s počiatočnou anamnézou trvá približne 40 -60 minút a závisí od druhu terapie. Terapeutický postup záleží od individuálnej potreby klienta, doporučuje sa však 1x za týždeň, niekedy stačia aj 2-3 terapie, u niektorých (napr.chronických štádiách) to môže byť aj určitý cyklus terapií napr. 10-12. Anamnéza je individuálna aj podľa toho sa u klienta postupuje.

Čo všetko je na jej vykonanie potrebné?

Nevyhnutne je vlastniť chromatické pero – nastroj, ktorým sa presvecujú akupunktúrne body a iné zóny tela a samozrejme nevyhnutné je získanie dostatočných vedomosti k správnemu vykonávaniu chromopunktúry, poznať energetické telo – doporučujú sa aspoň základy Tradičnej čínskej medicíny, ktoré sa dajú získať aj na kurzoch.

sada na chromopunktúru

V čom je pero na chromopunktúru špeciálne?

Hlavičky chromopunktúrneho pera sú vyrobené z kryštálu. Koniec kryštálu je v tvare pyramídky, aby lepšie prenikala príslušná farba cez akupunktúrny bod a nerozptyľovala sa po bočných stranách hlavice. Jedná sa o ručnú výrobu. Priložené pero na pokožke nepáli a aplikácia je tým pádom nielen bezbolestná, ale aj bezpečná.

Pero na chromopunktúru

Dôležitosť chromopunktúrneho pera je v presne stanovenej vibrácii farieb v hlaviciach, ktorá je aplikovaná podľa presných technických parametrov zodpovedajúcich jednotlivým farbám farebného spektra, ktoré sa od seba líšia vlnovou dĺžkou a tým aj príslušnou elektromagnetickou vibráciou.

Na Slovensku ale i v zahraničí lektorujete kurzy chromopunktúry. Čo všetko sa na nich účastníci dozvedia?

Na kurzoch chromopunktúry účastníci získajú základne vedomosti z oblasti tradičnej čínskej medicíny, naučia sa dôležítí body pri anamnéze, rozdelenie vývoja choroby do jednotlivých statí a im prislúchajúcim modelom a terapeutickým postupom, vhodné a rýchle terapie na bežne ochorenia alebo domáce využitie, prax.

 Koľko terapeutov ste vyškolili v Európe?

V Európe som vyškolila niekoľko desiatok terapeutov. Na Slovensku sú zatiaľ len štyria.

V prípade záujmu o terapiu nás informujte na info@sanrajs.sk, kde Vám radi poskytneme kontakty na terapeutov. Viac informácií o kurzoch nájdete tu.

 

Facebook
Napíšte nám Email
Google+
https://sanrajs.sk/naturopatka-o-chromopunkture/
Twitter
Pinterest
LinkedIn

2 komentáre

 • Alena píše:

  Dobré ráno prosím Vás ca je koľko. A môže to absolvovať pacient aj po aneurizme,(kovové klipká) alebo so Skler – mul plex a so psoriázou. Za odpoveď vopred ďakujem

  • admin píše:

   Dobrý deň,

   poskytujeme kurzy chromopunktúry aj pre laickú verejnosť,neposkytujeme terapiu. Vieme Vám však poslať kontakt na terapeutov na
   Slovensku, ktorí Vám radi odpovedia na všetky vaše otázky. Napíšte nám
   prosím na info@sanrajs.sk, pridajte aj kraj v ktorom by ste chceli
   absolvovať terapiu.

   Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *