admin

25 októbra 2017

Nekomentované

Home Masáže

Kalifornská masáž – čo to je?

Kalifornská masáž – čo to je?

kalifornská masáž (californská masáž vznikla v 70. rokoch minulého storočia v terapeutickom inštitúte v kalifornskom Big Sur. Bola súčasťou fyzioterapie tamojších pacientov a jej úlohou bolo zabezpečiť relaxáciu a pokoj. Čo sa týka dlhých a plynulých pohybov je veľmi podobná klasickej švédskej masáži. Pokojné a jemné dotyky, ktoré sú jej základom, by mali vzbudzovať spomienky na detstvo, kedy matka svoje dieťa hladila podobným spôsobom. Skôr ako na fyzický aspekt sa masáž zameriava na mentálny aspekt. Masáž je vhodná na odbúranie stresu a obnovu duševnej harmónie. Eliminuje fyzické a emocionálne blokády.

 

Komu je určená?

Kalifornská masáž je určená všetkým,  čo túžia objaviť vlastný potenciál  a poskytovať
terapeuticky kontakt , ktorý zlepšuje a harmonizuje vzťahy jednak so sebou samým, ako aj s ostatnými osobami na psychosomatickej úrovni. Masáž pomáha s nespavosťou , stresom ale i depresiou.

 

Ako masáž prebieha ?

Masáž vyžaduje, aby bol klient nahý, alebo mal na sebe len  minimum oblečenia (spodní prádlo alebo plavky). Masér si vás uloží na masážne lehátko a začne masážou chrbta, ktorá je veľmi jemná, aby ste mali čas zrelaxovať a začať vnímať iba svoje dýchanie. Postupne jeho dotyky zosilnejú, vďaka čomu objaví stuhnuté časti a zameria sa práve na ne. Po masáži chrbta príde na rad predná časť tela.

Pozitívne účinky:

  • odbúrava stres: vďaka dlhým plynulým pohybom sa kalifornská masáž považuje za jednu z najviac relaxačných typov masáží
  • zlepšuje zdravotný stav: tým, že odbúrava stres, zlepšuje vaše mentálne, ale aj fyzické zdravie
  • zlepšuje cirkuláciu krvi a ďalších telových tekutín
  • uvoľňuje svalové napätie
  • znižuje krvný tlak
  • výborný relaxačný prostriedok: vďaka dĺžke masáže a olejom, ktoré sa používajú, je skvelá pre tých, ktorí potrebujú upokojenie a oddych od každodenných starostí

Ukážka kalifornskej masáže klik sem.

 

Facebook
Napíšte nám Email
Google+
https://sanrajs.sk/kalifornska-masaz/
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *