admin

31 marca 2020

Nekomentované

Home Masážne pomôcky Nezaradené

Bavlnené rúško – pridajte filtračnú vrstvu + gél na ruky podľa WHO

Bavlnené rúško – pridajte filtračnú vrstvu + gél na ruky podľa WHO

Chrániť seba a svojich milovaných je najdôležitejšie. Rúško je teraz dôležitou súčasťou nášho života. Pridaním filtračnej vrstvy zlepšíte jeho schopnosť.

Na trhu je množstvo filtrov do rúšok hlavne do respirátorov, ktoré však nie sú dostupné. Niekto zas do rúška pridáva aspoň obyčajnú papierovú vreckovku.

Ak chcete účinný materiál vhodný na výrobu filtrov do rúšok, je ním AquaSpan. Táto špeciálna netkaná textília sa používa na výrobu ochranných oblekov, masiek, filtrov ako aj rúšok. Textília aquaspan nepodporuje rast mikroorganizmov. Ide o materiál príjemný na dotyk so schopnosťou absorbovať a udržať kvapaliny.

Textíliu stačí len jednoducho preložiť vo veľkosti, akú potrebujete, prípadne si dopredu nastriháte niekoľko vrstiev. Po použití ju môžete vyhodiť.

Pokiaľ už svoje bavlnené rúško máte, stačí filter vložiť v rúšku do vrecka (priestoru) pre filtračnú vložku. Ak vaše rúško takýto špeciálny priestor nemá, vložte filter medzi látku a vašu tvár. Na filter budete potrebovať 3-4 vrstvy textílie AguaSpan.

Ak ešte rúško nemáte a chcete si z tejto látky vyrobiť jednorazové, čisto aquaspanové rúško, budete potrebovať 4-5 vrstiev. Jeden meter textílie postačí na výrobu 5-6 rúšok, záleží od veľkosti a počtu vrstiev.

Náš tip: pri výrobe rúška jednorazového alebo bavlneného pridajte aj pliešok na nos ako je to v bežných jednorazových rúškach. Tak zabezpečíte, že rúško bude dokonale sedieť.

Látku AquaSpan môžete zakúpiť v E-shope tu.

Dezinfekčný gél na ruky podľa WHO pre dospelých:

  • 830 ml liehu (aspoň 60%)
  • 15 ml glycerínu
  • 45 ml peroxidu vodíka (3 %) z lekárne
  • premiešať a doliať prevarenou a vychladenou vodou do objemu 1 liter


Náš tip: ak máte suché ruky pridajte aloe vera gél. Na prevoňanie pridajte esenciálny olej. Stačia 2-3 kvapky.

Viac informácie o príprave nájdete na stránkach Svetovej zdravotníckej organizácie WHO.

Facebook
Napíšte nám Email
Google+
https://sanrajs.sk/bavlnene-rusko-pridajte-filtracnu-vrstvu-gel-na-ruky-podla-who/
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *